Medewerkersverhalen

De werkdag van Jurjen

“Inmiddels werk ik dus al een behoorlijke tijd met plezier bij Kormelink”, begint Jurjen enthousiast. “Mijn wekker gaat ’s ochtends om 5:45 uur, al moet ik wel zeggen dat ik groot fan ben van de snooze-knop…”

Samen de dag starten
“Na een bak koffie en het smeren van brood voor die dag stap ik in de bus naar Haaksbergen, waar ik rond 07:00 uur op ons kantoor aan kom. Daar drinken we dan samen met de collega’s nog één kop koffie, voordat we koers zetten richting de bouw waar we dan rond 07:30 uur aan de dag beginnen. Het eerste wat ik uit de bus haal? Dat is de bouwradio natuurlijk, het belangrijkste item van de dag”, knipoogt hij.

Afwisselend werk
Als timmerman en voorman werkt Jurjen op diverse bouwlocaties. Een werkdag ziet er voor hem dus niet altijd hetzelfde uit. “Die afwisseling maakt het juist enorm leuk. Zo ben ik deze week toevallig bezig voor SC Enschede, waar we met Kormelink de sportkantine en vergaderruimte uitbreiden. Voor dit project regel ik alles: ik bespreek samen met Sindy welk materiaal en onderaannemers we nodig zijn. Eens in de twee weken leid ik een bouwvergadering. Verder timmer ik zelf ook mee, vaak doe ik dat met mijn vaste maat op de bouw: Kalle Smit. Binnenkort komt Robert met de kraan, dan gaan we de schuifpui plaatsen. Dus dat loopt gestaag door.”

“Op dit moment werk ik dus vijf dagen in de week in Enschede, maar af en toe doe ik nog klussen tussendoor, zoals opleverpunten van de vorige bouw verwerken. Toevallig ook in Enschede, waar ik laatst even twee dagen nog druk bezig was tussen het huidige werk door. Heel afwisselend dus!”

Mooie projecten
Jurjen bouwde voor Kormelink al mee aan veel uitdagende projecten. Welke zijn hem in het bijzonder bijgebleven? “In Lochem hebben we een woning verduurzaamd en gerenoveerd. Denk aan een nieuw dak, badkamer en keuken én nieuwe vloeren en kozijnen. Oftewel: helemaal van A tot Z aangepakt. Hier mocht ik ook, samen met Timo Meyer, als voorman alles regelen en zelf mee timmeren. Dat was erg gaaf om te doen.”

Daarnaast begeleidt hij nu ook leerling Kalle Smit. “Kalle doet veel ervaring op bij mijn projecten en zo werken we vaak samen. Als hij een toets heeft, ben ik degene die hem dan op de bouw beoordeelt. Leuk om dit voor hem te kunnen en mogen doen!”

De piraterij
Wat doet Jurjen graag buiten zijn werk bij Kormelink om? “Nou, op de bouwplaats knalt de piratenmuziek vanzelfsprekend iedere dag uit de radio. En in het weekend trek ik die lijn mooi door: dan maak ik samen met drie andere vrienden zelf radio in Holterhoek, de plek waar ik geboren en getogen ben. Dolle weekend piraatjes noemen we dat. En op maandagavond maak ik ook altijd van 18:00 – 23:00 uur een uitzending. Het is altijd erg gezellig!”

Werken bij Kormelink
Wat maakt het werken bij Kormelink nou zo mooi? “De afwisseling! Er is heel veel mogelijk. Als je vastloopt, word je door een ander geholpen. Je maakt echt van alles mee, van grote bouwplaatsen tot kleine particuliere verbouw. ’s Ochtends beginnen we met het hele team. Dan vertrekt iedereen naar zijn eigen bouw, maar vaak spreken we elkaar tussendoor nog wel. De sfeer is goed. Vrijdagmiddag drinken we graag samen een biertje met elkaar, dat is vaste prik! Of het dan ook altijd over werk gaat, laten we maar in het midden”, sluit Jurjen lachend af.